Трибуна Народа

СВОБОДА СЛОВА ДЛЯ ВСЕХ!

 Ваша реклама на нашем сайте

КОНСТИТУЦИЯ ГАРАНТИРУЕТ, А ТРИБУНА НАРОДА РЕАЛИЗУЕТ ПРАВО НА СВОБОДУ СЛОВА ДЛЯ ВСЕХ, А НЕ ТОЛЬКО ДЛЯ ХОЗЯЕВ СМИ

Навигация
Главная
Новости
Статьи
Народный журналист
Народ о законах
Религия
Без политики

ЗДЕСЬ МОЖЕТ БЫТЬ ВАША РЕКЛАМА

Погода, Новости, загрузка...
 
Главная arrow Новости arrow Гривня і надалі знецінюється

Гривня і надалі знецінюється

03.09.2009

Фото Гривня продовжує знецінюватися. Лише за один день її курс відносно долара зменшився на майже 20 копійок. У четвер з'явилися повідомлення, що в обмінних пунктах за долар уже просять 8,8 гривень, а в банках - близько 8,6 грн.

Експерти прогнозують подальше падіння національної валюти в Україні. Поки лунають різні прогнози, Бі-Бі-Сі поцікавилося у старшого аналітика інвестиційної компанії Phoenix-Capital Андрія Нестерука, що, на його думку, відбувається з гривнею і чому вона так стрімко падає:

А. Нестерук: Якщо ми говоритимемо про останні дні, то це швидше спекулятивні рухи, оскільки Національний банк намагався збити курс, обмеживши гривневу ліквідність, але це призвело до природного результату – ті банки, які мали долари, навпаки прибрали свої заявки на продаж і зараз тримають долар, а не продають його. Тобто різко зменшилася пропозиція.

Бі-Бі-Сі: А чому так? Банки не довіряють Нацбанку, Національний банк прорахувався, чи як?

А. Нестерук: Банки, імовірно, побоюються такої ж ситуації, яка була навесні, коли, продавши долар, фактично не можна було купити його назад. Тобто банки зараз бояться, що вони просто продадуть долар, і не матимуть можливості купити його назад.

Бі-Бі-Сі: Чи є взагалі якісь об‘єктивні причини для падіння курсу гривні?

А. Нестерук: Причини для того, аби гривня девальвувала з літнього курсу 7,7 звичайно є – це виплата зовнішніх боргів, зростання споживчого імпорту, збільшення обсягів закупівлі газу і так далі. Але зараз, я б сказав, на курсі 8,5 девальвацію можна було б припинити. Це – курс, який дозволяє Національному банку витрачати більш-менш помірну кількість резервів, але наразі ми бачимо швидше вже спекулятивне продовження зростання курсу долара.

Бі-Бі-Сі: А якщо говорити про падіння курсу будь-якої національної валюти, чи є це виключно негативне явище?

А. Нестерук: Я погоджуюся, що повільна девальвація національної валюти – це далеко не завжди мінус. Це однозначно мінус в короткостроковому періоді для населення, яке бачить, що воно біднішає. Але реально це дає стимул для економіки, економіка стає більш конкурентноспроможною, створюються нові робочі місця, і з часом населення відчуває вже позивний ефект. Повільна девальвація – це як температура в організмі. Коли вона піднімається, то захисна реакція починає допомагати організмові боротися з хворобою. Те ж саме з девальвацією – це захисна реакція економіки на ту кризу, яка зараз є, є якісь дисбаланси, і економіка не конкурентноспроможна. Відбувається девальвація – і конкурентноспроможніст економіки збільшується. Але тут, як і з температурою, треба побоюватися жару, тобто треба побоюватися дуже високої температури, яка вже руйнує організм. Такі температури, звичайно, потрібно збивати.

Бі-Бі-Сі: А якщо говорити про інфляцію, чи вона також для всіх погана?

А. Нестерук: Є два види інфляції: інфляція споживча і інфляція виробників. Друга – це позитив для економіки, бо це означає, що підприємства продають товар за більшими цінами. Але проблема у тому, що ці дві інфляції пов’язані між собою.

Бі-Бі-Сі: Зараз існує загроза, що Україна може не отримати черговий транш кредиту від МВФ. Наскільки це матиме негативні наслідки?

А. Нестерук: Ці заяви слід сприймати як перше попередження, навряд чи це вже серйозна погроза. Наскільки це негативно? Це дуже негативно. Адже кредит МВФ – це не тільки гроші. Це більше інвестиційний клімат. Зараз більшість країн сприймаються відносини з Україною через призму відносин України з МВФ. Якщо Україна та МВФ співпрацюють гарно, це означає, що країні можна довіряти. Розрив цієї спрівпраці означатиме припинення спрівпаці Україною з іншими країнами.

Источник: BBC


  Ваш комментарий будет первым
RSS комментарии

Добавить комментарий
  • Пожалуйста, оставляйте комментарии только по теме
Имя:
E-mail
Домашняя страница
Тема:
BBCode:СсылкаEmailЗагрузить изображениеЖирный текстКурсивПодчёркнутый текстКавычкиCodeСписокПункт спискаЗакрыть список
Комментарий:



Код:* Code

 
 
Актуально
Сейчас на сайте:
Гостей - 1
ЗДЕСЬ МОЖЕТ БЫТЬ ВАША РЕКЛАМА
 
РЕКЛАМА

© 2006 «Трибуна Народа» При цитировании ссылка на сайт обязательна

Украинский портАл