ГлавнаяНовости Указ Ющенка про перевірку обороноздатності
Указ Ющенка про перевірку обороноздатності
11.09.2009
Президент Ющенко видав указ про перевірку обороноздатності України. Указ було оприлюднено одразу ж після того, як Державна дума Росії схвалила поданий президентом Медведєвим законопроект, згідно з яким президенту країни надається дозвіл ухвалення рішень про ведення військових дій російської армії за межами Росії.
Комісія має впродовж вересня провести інспекцію армії
Підписаний 9-го вересня указ доручає створити комісію, яка впродовж вересня має провести перевірку організації територіальної оборони України.
Однак, у секретаріаті президента України заявили, що указ Віктора Ющенка ніяк не пов’язаний із рішеннями російського парламенту.
Водночас, як повідомив заступник голови секретаріату президента Петро Шатковський, що Київ звернувся до Москви з проханням ‘роз’яснити’ ухваленого Росією положення про застосування російських військових формувань на території інших країн.
Колишній міністр оборони, голова комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко також вважає, що такого зв’язку немає.
А.Гриценко: "Дехто говорить про те, що ухвалення закону Держдумою - це серйозна небезпека для України. Я не поділяю таку думку. Небезпека не від того, ухвалюється закон чи ні. Небезпека створюється тоді, коли немає взаєморозуміння між державами. І тоді закон не має жодного значення. Відсутність таких от законодавчих ініціатив рік тому не стримала Російську Федерацію проти перетину кордону із Грузією і ведення військових дій на суші, у повітрі і на морі".
Водночас, заступник секретаря РНБО Степан Гавриш сказав, що "ініціатива президента Медведєва істотно змінила військову політику Росії" і що "вона спрямована не на підвищення обороноздатності Росії, а на зменшення боєздатності держав, де є російська військова присутність".
Інтелігенція хоче 'реальних' гарантій безпеки
Українська інтелігенція закликала США, Велику Британію, Францію та Китай скликати міжнародну конференцію для забезпечення реальних гарантій безпеки України.
Автори звернення також звернулися до керівних органів Євросоюзу із закликом "зайняти чітку та однозначну позицію в питанні забезпечення державного суверенітету України, висловити застереження щодо будь-яких форм втручання Росії у внутрішні справи України".
Листа підписали, зокрема, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Леонід Кравчук, Левко Лук'яненко, В'ячеслав Брюховецький, Семен Глузман, Микола Жулинський, Мирослав Попович та інші.
Авторів звернення вважають, що заяви російського керівництва на адресу України виглядають як "пропагандистське обґрунтування можливого силового втручання у внутрішні справи України".