Трибуна Народа

СВОБОДА СЛОВА ДЛЯ ВСЕХ!

 Ваша реклама на нашем сайте

КОНСТИТУЦИЯ ГАРАНТИРУЕТ, А ТРИБУНА НАРОДА РЕАЛИЗУЕТ ПРАВО НА СВОБОДУ СЛОВА ДЛЯ ВСЕХ, А НЕ ТОЛЬКО ДЛЯ ХОЗЯЕВ СМИ

Навигация
Главная
Новости
Статьи
Народный журналист
Народ о законах
Религия
Без политики

ЗДЕСЬ МОЖЕТ БЫТЬ ВАША РЕКЛАМА

Погода, Новости, загрузка...
 
Главная

Мечислав Мокшицький (Мокшицький Мечислав Юзеф) Архієпископ митрополит Львівського латинського обряду

13.09.2011

Духовность Украины не иссякнет, пока в ней живут и проповедуют такие люди!

 

Біографічна довідка:

Народився 29.03.1961 р. в с. Майдан Лукавецький, розташованому біля м. Любачув (Польща).

Освіта:

Після отримання початкової освіти в Лукавці і Цєшанові навчався в сільськогосподарському технікумі в польському м. Олешице (1976-1981)

Вища Духовна семінарія у м. Перемишлі (1981-1983)

Католицький університет в м. Любліні, богословський факультет (1983-1987).

Папський Університет св. Фоми «Angelicum» («Ангелікум»)  у Римі (1991-1995). У 1996 р. у цьому навчальному закладі захистив докторську дисертацію на тему підготовки священиків у львівській архієпархії латинського обряду в сучасній ситуації у світлі сучасних документів. Доктор богослов’я.

Сімейний стан:

Неодружений (за канонами Римсько-Католицької церкви, представником якої він є).

Принципи:

З точки зору Мечислава Мокшицького, після стількох десятиріч засилля комунізму церков повинна говорити перш за все про моральність та цінності.

Прихильник єдиної церкви, Вселенської єдності з Христом.

«Святійший Отець  показав мені, що перш за все необхідно бути людиною, поважати кожного, вміти вислухати, навчив глибокій вірі та довірчій молитві».

«Папа показав, що покликання християнина – це покликання до святості».

«От президента ми чекаємо повернення наших храмів - Святого Миколая в Києві та Марії Магдалени у Львові».

Трудова (церковна) діяльність:

У 1986 р. висвячений на диякона у м. Любачуві, працював як диякон парафії у Дахнові.

17 вересня 1987 р. у Любачуві єпископом Мар’яном Яворським був рукоположений в сан священика.

З 1987 р. по 1990 р. працював вікарієм парафії Белжець.

У 1990-1991 рр. був нотарієм  курії в Любачуві та секретарем єпископа Мар’яна Яворського.

У 1991 р. відбулася перша зустріч і знайомство отця Мечислава Мокшицького з Папою Римським Йоном Павлом II.

У 1996 р. після закінчення Папського Університету нетривалий час працював у ватиканській Конгрегації у справах Божого Культу і Святих Таїнств.

З 1996 р. по 2005 р., за запрошенням Папи Римського Йона Павла II, працював його особистим другим секретарем. Посада папського особистого секретаря (камерарія) – одна з найвпливовіших в адміністрації Римської курії.

08 травня 1997 р. призначений  Почесним Капеланом Його Святості.

03 травня 2002 р. отримав титул дійсного каноніка Львівського Капітулу (колегії духовних осіб при єпископській кафедрі).

З 28 травня 2003 р. – прелат Його Святості (почесний титул вищого католицького духовенства).

Під час хвороби Папи Римського Йона Павла II в останні роки життя постійно супроводжував його, перебував поряд з Папою в момент його смерті.   Пізніше, а саме у травні 2011 р., у м. Києві відбулась презентація книги Мечислава Мокшицького «Вівторки любив найбільше», в якій він розповів широкому загалу про часи, проведені поруч з Папою (книга видана на кількох мовах).

2005-2007 рр. - особистий другий секретар Папи Римського Бенедикта XVI. Суттєву допомогу надав Папі в удосконаленні ним знання польської мови в ході підготовки та проведення першого апостольського візиту Папи до Польщі у 2006 р.

За свідченням спостерігачів, весь цей час перебування поряд з понтифіками Мечислав Мокшицький, не демонстрував відкрито прагнення до публічної кар’єри, перебував у затінку більш відомих секретарів Йона Павла II та Бенедикта XVI.

16 липня 2007 р. Мечислав Мокшицький призначений Папою Римським архієпископом-коад’ютором Львівської архідієцезії Римсько-Католицької церкви (РКЦ).

21 липня 2007 р. урочисто введений на посаду у якості архієпископа-коад’ютора Львівської архідієцезії.

29 вересня 2007 р. в базиліці Святого Петра у Римі прийняв з рук Папи Римського Бенедикта XVI єпископське свячення.

21 жовтня 2008 р., після того, як Папа Римський Бенедикт XVI прийняв зречення з митрополичої кафедри, подане кардиналом Мар’яном Яворським, архієпископом митрополитом Львівської архідієцезії був призначений Мечислав Мокшицький. 

Архієпископ митрополит Мечислав Мокшицький - 49-й в лінії спадкоємності  галицько-львівських католицьких ієрархів, включаючи адміністраторів Львівської архієпархії радянського періоду, яка бере початок з 1375 р.

3 листопада 2008 р. обраний головою Конференції Римсько-Католицьких єпископів України та Комісії Доктрини Віри.

22 листопада 2008 р. у м. Львові відбулося урочисте введення Мечислава Мокшицького в Львівський кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії на посаду у якості архієпископа митрополита.

Очолює Львівську митрополію Римсько-Католицької церкви.

Займаючи високий пост в сучасній львівській римсько-католицькій ієрархії  Мечислав Мокшицький особливо відзначає важливість взаємодії  з інституціями православ’я. Ще в жовтні 2008 р. в одному з інтерв’ю зазначав: «З мого досвіду в Римі можу запевнити, що  апостольська столиця завжди шукала зв’язків з Православною Церквою, тому, що це християнська Церква, і ми визнаємо ті ж Таїнства. Що стосується людських взаємовідносин з Православною Церквою, тут наша Церква латинського обряду має дуже добрі зв’язки: завжди прагне вести діалог, зустрічатися, розмовляти, і в цьому не відчуваємо ніяких труднощів. Я вірю, що наше співробітництво з Православною Церквою в Україні і в подальшому буде складуватися успішно». Слід зазначити, що у березні 2011 р. Патріарх Київський и всієї Русі-України Філарет відзначив орденом Святого рівноапостольного князя Володимира III ступеню

особистий внесок Мечислава Мокшицького в розвиток добрих відносин та співробітництва між Київським Патріархатом та РКЦ в Україні.

Бізнес:

Мечислав Мокшицький офіційно не займався і не займається підприємницькою діяльністю, не виступає засновником, акціонером чи керівником будь-яких суб’єктів господарювання України.

Політична діяльність:

На даний час активною політичною діяльністю не займається.

Разом з тим, у липні 2011 р. під час проповіді  на Ясній Гурі в Ченстохові (Польща) архієпископ Мечислав Мокшицкий своє ставлення до політики висловив так: «Не приймати участь в політиці -  значить не жити, тому що кожне публічне висловлення має політичний вимір. Якщо яка-небудь система або група людей хоче заборонити вільне висловлювання того, що вони вважають важливим для свого життя та корисним для суспільного, таку поведінку ми називаємо тоталітаризмом».

Впливовість:

93 місце у 2009 р. и 101 місце у 2010 р. в рейтингу «200 самих впливових українців» по версії авторитетного вітчизняного журналу «Фокус».

 

Інформація для публікації представлена Агенцією економічного лобіювання «Дроно» в рамках інформаційно-аналітичного проекту «Львівщина. Еліти  2011». Керівник проекту: Вячеслав Єнбаєв.

 

 
 
Актуально
Сейчас на сайте:
Гостей - 1
ЗДЕСЬ МОЖЕТ БЫТЬ ВАША РЕКЛАМА
 
РЕКЛАМА

© 2006 «Трибуна Народа» При цитировании ссылка на сайт обязательна

Украинский портАл