ГлавнаяНарод о законах В якому напрямку діє закон Судді Вищого адміністративного суду України Штульмана І.В.?
В якому напрямку діє закон Судді Вищого адміністративного суду України Штульмана І.В.?
07.08.2012
Чому суддя Вищого адміністративного суду України приймає рішення, які суперечать нормам права? Чи така поведінка представників судової влади говорить про правовий статус нашої держави?
Открытое письмо Президенту Украины
Шановний Вікторе Федоровичу!
Звертаюсь до Вас, як до гаранта прав і свобод людини і громадянина.
Згідно статті 1 Конституції, Україна є правовою державою. Але зіткнувшись із державним судочинством, розумію, що це лише гучні слова.
Так, у серпні 2009 року, я, рухаючись за кермом власного автомобіля, був зупинений інспектором ДАІ м.Одеси. В результаті спілкування з ним я зазначив для себе більше 20 порушень статей нормативних актів інспектором (Закон України «Про міліцію», Інструкція з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС, Правил дорожнього руху (далі – ПДР) тощо), отримав Протокол про порушення одного пункту ПДР і Постанову в справі про адміністративне правопорушення зовсім за інший пункт ПДР (насправді, жодне з порушень не мало місця), а також був вкрай вражений хамством, непрофесіоналізмом та відкритим вимаганням хабара з боку інспектора. До речі, мою письмову скаргу з проханням провести службове розслідування зазначеного випадку з екзаменом на знання ПДР інспектором (в результаті спілкування виявилось, що він їх зовсім не знає), начальник ДАІ м.Одеси проігнорував. Мною був поданий позов до суду про скасування Постанови в справі про адміністративне правопорушення.
У лютому 2010 року Южний міський суд Одеської області задовольнив мій позов, але УДАІ ГУМВС України в Одеській області подали апеляційну скаргу. В листопаді 2010 року Одеський апеляційний адміністративний суд закрив апеляційне провадження, керуючись змінами в Кодексі адміністративного судочинства (далі – КАС) України, що набули чинності з 30.07.2010р. (а саме ст.171-2, яка передбачає, що рішення місцевого загального суду щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточними та оскарженню не підлягають).
УДАІ ГУМВС України в Одеській області подали касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України. Але зробили це лише у квітні 2011 року, тоді як згідно ст.212 КАС України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції. Пояснили це тим, що отримали рішення апеляційного суду у квітні 2011 року. Але термін в 20 днів починається з моменту вступу ухвали суду в силу, яким є день прийняття ухвали (листопад 2010р.), а не з моменту її отримання. Суддя Вищого адміністративного суду України Штульман І.В. цю скаргу прийняв до розгляду, незважаючи на порушення терміну касаційного оскарження.
Шановний пане Президент, якщо я, простий громадянин України, подам позов, чи пояснення, чи скаргу до суду із запізненням хоча б на один день, я теж можу розраховувати на поблажливість, чи в нашій державі, яку ми будуємо разом, норми права діють лише в одному напрямку?
Згідно статті 214-1 КАС України, касаційна скарга має бути розглянута протягом одного місяця з дня одержання судом касаційної інстанції адміністративної справи. Але суддя Вищого адміністративного суду України ухвалив рішення лише у травні 2012 року, тобто через 13 місяців (Ухвалу суду із копією касаційної скарги я отримав 29 липня 2012 року).
Шановний Вікторе Федоровичу. Чому суддя Вищого адміністративного суду України приймає рішення, які суперечать нормам права? Чи така поведінка представників судової влади говорить про правовий статус нашої держави?
Ухвала судді Вищого адміністративного суду України оскарженню не підлягає. Подавати скаргу до Верховного суду України я маю право лише у одному з двох випадків:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
Як бачимо, законних підстав для оскарження дій судді я не маю. Тобто я повинний миритися з прийнятою ухвалою, що йде врозріз із законодавством.
Виходить, що суддя Вищого адміністративного суду може приймати будь-які ухвали, навіть такі, що суперечать нормам чинного законодавства, і його дії, навіть в цьому випадку, не можуть бути оскарженими?
Пропоную повернутися до статті 1 Конституції України. «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава». ПРАВОВА? Чи може Ви інакше від мене розумієте цей термін?
Дуже сподіваюсь отримати Ваші пояснення на зазначені питання, Вікторе Федоровичу.
З повагою, Кошелупов Ігор Федорович, м. Одеса.
Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script