Напевно, "аполітичної" - це занадто голосно сказано, але серед сучасної "нашої" молоді лише одиниці є політично активними.
28 жовтня відбудуться вибори народних депутатів до Верховної Ради України (це для тих, хто в танку).
Навчаючись в університеті на першому курсі, автор цієї статті спостерігає за однолітками, яким лише цього року виповнилося 18, і які вперше будуть використовувати своє право голосу. То кого ж обирає молодь?
А нікого. Майже кожен студент, жартуючи, намагається змінити тему розмови, скоріше за все через недостатню обізнаність у сфері політики. Що ж, із соромом на обличчі автор зізнається читачам цієї статті у тому, що теж не дуже вникає у всю цю політичну "заварушку", але має певні пріоритети. Будучи націоналісткою, я, звісно, буду голосувати за одну з опозиційних партій, а от за яку саме - залишу в таємниці, збережу анонімність.
Що ж до інших: одногрупниці філфаку повідали автору статті не тільки про партії, за які вони воліли б проголосувати, а й причини цього. Ось вам пара прикладів:
Одна зі студенток каже, що голосуватиме за КПУ, бо країні необхідні безкоштовна медицина та освіта, а ця партія обов'язково це забезпечить.
Інша віддасть свій голос за "Батьківщину", бо вважає цю партію найсильнішою з опозиційних, а отже - найперспективнішою.
Одногрупник підтримує Олега Ляшка з його радикальними методами політичноїборотьби та гучною агітаційною рекламою.
Знайомий голосуватиме за ВО "Свобода", бо лише ця партія цілком задовольняє його націоналістичні міркування.
Ще одна одногрупниця обирає "Удар", бо "Кличко такий няша".
Дехто взагалі не має бажання іти на вибори, даруючи можливість використати свої бюлетені "поганим дядям".
Лише Партія Регіонів залишилася без уваги кола знайомих автора, але це ж лише маленьке коло.
Одразу ж можна помітити, що більшість з цих аргументів, якими буде керуватися молодь, обираючи нардепів, - необґрунтовані.
Тому користуюсь можливістю звернутися до старшого покоління: запитайте своїх дітей, якої долі вони бажають нашій країні, яку партію вони вважають найперспективнішою, порадьтеся з ними, щоб голос ваших дітей не був використаний даремно.
Ніка Квітка, м. Запоріжжя, спеціально для ТРИБУНИ НАРОДУ.