ГлавнаяСтатьи Чому Партія регіонів називає УПА фашистами, а ВО «Свобода» – неонацистами?
Чому Партія регіонів називає УПА фашистами, а ВО «Свобода» – неонацистами?
20.05.2013
«Ви хочете, щоб ми визнали УПА, отже ви фашисти» – Богачов.
Влада провела «антифашистські марші» у більшості великих міст України та Києві. За час президентства Віктора Януковича, жодна інша владна кампанія, зокрема й медична та пенсійна реформи, не демонстрували таких зразків організованості. Вчителі й лікарі, пенсіонери, студенти й школярі, заохочені місцевою владою, як у радянські часи, пройшли зі спеціально надрукованими гаслами: «Ні неофашизму!».
Хто ж ті фашисти й неонацисти? - запитує Радіо Свобода. Та чому саме зараз так важливо з ними боротися?
Низька заробітна плата більшості трудящих при найбагатших у світі держчиновниках, мізерна пенсія людей із 35-літнім важким трудовим стажем при цінах як у багатих країнах, ями по коліно на автошляхах державного й міжнародного значення при найдорожчому у Європі чиновницькому автопаркові – поки не надихнули громадян України на самоорганізацію та декларування своїх вимог у встановлений Конституцією спосіб. Зате громадяни України піддалися на заклик влади, переданий через директорів та керівників усіх рівнів, вийти на «антифашистські марші».
Хто такі фашисти та звідки походить загроза неофашизму – людям пояснюють організатори маршів.
«Ми закликаємо суспільство і владу, всіх людей доброї волі всіма силами не допустити відродження фашизму в Україні. Європейський вибір України непорівнянний з національною та расовою нетерпимістю, героїзацією нацистських поплічників з числа ОУН-УПА та дивізії СС «Галичина». Ми вимагаємо від народних депутатів України – ухвалити закон про посилення кримінальної відповідальності за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, публічне заперечення чи виправдання злочинів фашизму, а від Міністерства юстиції – офіційної заборони ВО «Свобода» як нацистської і злочинної організації», – йдеться у зверненні організаторів маршу «Донбас проти неофашизму!».
«Ви хочете, щоб ми визнали УПА, отже ви фашисти» – Богачов
Радіо Свобода поцікавилося в одного з організаторів цього маршу, секретаря Донецької міської ради Сергія Богачова, чому він вважає, що УПА – це фашисти, а ВО «Свобода» – неофашисти. «Я не розумію, чому Ви вважаєте, що у нас камінь спотикання – це УНА-УНСО. Камінь спотикання – це ознаки того, що у нас створюються передумови для виникнення неофашизму. Неофашизм має такі характерні ознаки, як радикалізм, популізм, шовінізм, расизм, відсутність толерантності, небажання вислухати іншу точку зору. На жаль саме ці риси демонструє ВО «Свобода»», – сказав у прямому ефірі Радіо Свобода Сергій Богачов.
На уточнююче запитання про те, чому пан Богачов згадав УНА-УНСО, коли йшлося про Українську повстанську армію (УПА), секретар Донецької міської ради пояснив: «Усі націоналісти та ВО «Свобода» – це буревісники фашизму. Щодо УПА, то я хочу сказати, що є ваша точка зору, а є точка зору громадян сходу, півдня та центру України. Якщо у нас різні точки зору, то давайте не будемо робити так, щоб наші оцінки нас розділяли. Якщо жителі Західної України хочуть, щоб ми визнали УПА, то це вже насилля над нашою думкою, над нашою позицією. Вибачте, але це й є ознаки неонацизму. Своє обурення цими діями ми висловлюємо під час антифашистських маршів».
Лише невігласи називають вояків УПА фашистами – Фаріон
Ті, хто називає ВО «Свобода» та УПА «фашистами», не знають історії України й не розуміють значення слів «фашизм» чи «нацизм», «шовінізм». Так прокоментувала народний депутат від ВО «Свобода» Ірина Фаріон заяви організаторів антифашистських маршів.
УПА, це «бандерівське покоління, яке виросло на філософії Донцова, не мало іншого вибору, як тільки зі зброєю у руках захищати незалежність України», – наголосила Ірина Фаріон. УПА боролися за українців та незалежну Україну не лише проти каральних загонів НКВС, а й проти фашистів.
Більшість громадян не знають історії УПА
Переважна більшість громадян України не знають історії УПА, а відтак, або перебувають у полоні накинутих стереотипів, або ж взагалі не мають власної думки з цього питання. Інформаційні розвідки, які провели кореспонденти Радіо Свобода в регіонах України показали, що різко негативне сприйняття УПА мають лише представники старшого покоління зі сходу України.
Навішуючи ярлики «фашисти-неонацисти», Партія регіонів використовує традиційно негативне ставлення до фашизму для боротьби з опозицією. Причому, «боротьбою з фашистами» влада намагається «убити декілька зайців»: відбити електорат у своїх політичних конкурентів, налякати людей і відволікти їх від очевидних провалів у соціальній, економічній та міжнародній політиці, задобрити Росію, яка на «антифашистській хвилі» намагається й далі утримувати радянський спадок супердержави й уже на крайній випадок (якщо не вдасться втримати владу в 2015 році) знову спробувати «зіграти у «сєвєродонецьк»».