ГлавнаяСтатьи Китайська влада, як і раніше, вбиває послідовників Фалуньгун заради продажу їхніх органів
Китайська влада, як і раніше, вбиває послідовників Фалуньгун заради продажу їхніх органів
05.02.2007
Похмурі новини: 31 січня 2007 року Девід Кілгур, у минулому Держсекретар Канади з питань Азіатсько-тихоокеанського регіону, представив оновлену версію свого Звіту про масові вбивства послідовників Фалуньгун в Китаї, що продовжуються і зараз, заради отримання прибутків від продажу їх внутрішніх органів.
Китайська влада, як і раніше, вбиває послідовників Фалуньгун заради продажу їхніх органів
«Ми впевнені, що видаляння органів у послідовників Фалуньгун без їхньої згоди, відбувалося і далі відбувається до цього дня у великих масштабах», - зробили висновок автори канадського Звіту про перевірку тверджень про видаляння органів у послідовників Фалуньгун у Китаї, який шокує, на презентації його оновленої версії 31 січня в Оттаві.
Після публікації початкової редакції Звіту 6 липня 2006 року його автори Девід Мейтас, міжнародний адвокат і правозахисник, і Девід Кілгур, у минулому держсекретар Канади з питань Азіатсько-тихоокеанського регіону, відвідали більше 30 країн для проведення подальших досліджень і ознайомлення громадськості з результатами Звіту.
За словами Д. Мейтаса, вони отримали безліч відгуків, зазнали деякої критики і виявили безліч нових доказів із часу публікації їхнього Звіту. Під час прес-конференції на Парламентському пагорбі він також додав, що вони контактували з багатьма свідками. Нова доповідь, що отримала назву «Кривавий урожай» становить ще серйозніший матеріал для роздумів.
Д. Мейтас заявив, що мета нового Звіту - відповісти на критику, направлену проти початкової редакції, і представити нову інформацію. «Він також має більш аналітичну структуру для проведення подальшої дискусії», - сказав він.
«Ще важливішою, - додав Д. Мейтас, - є робота із запобігання видалянню органів шляхом уведення заходів, які запобігатимуть такій практиці. На жаль, зараз як у самому Китаї, так і в решті світу, таких заходів не існує». Він каже, що 65-сторінковий Звіт довший за попередній на 20 сторінок і має 33 розділи, 16 з яких - нові.
Новий Звіт проливає світло на фінансування охорони здоров'я та армії у Китаї. «Обидві ці галузі використовують кошти, отримані від нелегальної пересадки органів, щоб латати дірки у бюджеті», - мовиться у Звіті.
Звіт також піднімає питання фінансування іноземними державами поїздки своїх громадян для трансплантації до Китаю. Він включає інтерв'ю з людьми з різних країн, яким була зроблена пересадка органів у Китаї, і піднімає питання про поводження з в'язнями, яких засудили до страти.
Включені також деталі нових таємних дзвінків у госпіталі, під час яких лікарняний персонал сам себе викриває. Указується на велику кількість арештованих послідовників Фалуньгун, які під час затримання відмовилися назвати своє ім'я, а потім просто зникли.
У Звіті наводиться інформація про 41 500 операцій трансплантації органів у період з 2000 до 2005 роки, проведених за невідомих джерел органів. Цей період зіставимо з 6-річним періодом переслідувань Фалуньгун, які почалися в 1999 році. У вищезазначених операціях використовувалися органи, які поступили не від офіційно засуджених і страчених ув'язнених, в яких уже зафіксований факт смерті мозку, і не від донорів-членів сімей хворих.
Трансплантологічний туризм
«Послідовники Фалуньгун, яких просто вбивають, а потім продають їхні органи багатим покупцям - ось люди, яких ми намагаємося захистити», - сказав Д.Кілгур.
Автори Звіту пропонують вжити низку заходів, щоб переконати іноземців, які складають значну частину потенційних покупців органів у Китаї, не шукати відповідні органи в Китаї.
Іноземні держави повинні ввести юридичні закони для покарання громадян, що отримали органи, які не були добровільно пожертвувані, - каже Д. Мейтас. Крім того, доти, доки Китай не припинить практику видаляння органів у в'язнів, за його словами, «контакти з професійними китайськими хірургами-трансплантологами через навчання, конференцій і дослідження мають бути припинені».
Авторами доповіді також запропонований ряд інших рекомендацій: лікарі повинні перешкоджати своїм пацієнтам здійснювати пересадку органів у Китаї; фармацевтичним компаніям слід припинити постачати до Китаю медикаменти, які використовують у трансплантології; іноземні держави також повинні заборонити експорт таких препаратів до Китаю.
Д. Мейтас каже, що громадянам, які зробили пересадку органів за кордоном, не має надаватися безкоштовне післяопераційне лікування. «Платники податків не повинні оплачувати таке лікування», - каже він.
Звіт робить крок далі і рекомендує заборонити в'їзд до своїх країн китайським лікарям або будь-яким особам, причетним до практики видаляння органів.
Канадські зв'язки
Під час прес-конференції Д.Кілгур і Д.Мейтас навели як приклад Канаду для застосування на практиці цих рекомендацій.
«Поза сумнівом, що серед відвідувачів Китаю, які їдуть для трансплантації органів, є і канадці», - було офіційно заявлено в прес-релізі. Д. Кілгур назвав це «трансплантологічним туризмом». Він сказав, що разом із Д. Мейтасом недавно вони отримали підтвердження з госпіталів Торонто, Ванкувера та Калгарі, що канадці їздять до Китаю для проведення операцій трансплантації.
Мейтас підкреслив, що Канада повинна забезпечити рекомендаціями перед поїздкою кожного, хто вирушає до Китаю, попереджаючи, що ті органи, які вони сподіваються отримати від страченого вбивці, найвірогідніше будуть органами людей, «які не зробили нічого поганого». Туристів також потрібно попереджати, що в Китаї джерелом органів є практично виключно «в'язні, що не дали згоду бути донорами, незалежно від того, чи є вони смертниками або послідовниками Фалуньгун».
«Згідно з деякими джерелами, більше 100 канадців їздили до Китаю для пересадки органів. Тривожить те, що в Канаді спостерігається тенденція до зростання кількості таких поїздок, тоді як в Австралії та інших країнах їхня кількість, навпаки, знижується, частково завдяки розголосу Звіту про перевірку тверджень про видаляння органів», - повідомляє Д. Мейтас. Він закликав канадський уряд зібрати належну статистику, що стосується цієї проблеми.
Д.Мейтас і Д.Кілгур також попросили Раду Канади з донорства і трансплантології інформувати їх про кількість поїздок канадців до Китаю для пересадки органів. Минулого тижня вони дізналися, що в деяких провінціях від пацієнтів, що потребують післяопераційного догляду, вимагають указати, де вони зробили операцію. Вони переконують канадський уряд і лікарів докласти максимум зусиль для роз'яснення людям ситуації з незаконним видалянням органів у Китаї.
Розповідають свідки
Ван Сяохуа, колишній інженер із провінції Юньнань, виступив на прес-конференції як свідок, розповівши про те, що у послідовників Фалуньгун у китайських центрах ув'язнення регулярно проводиться аналіз крові.
Він був поміщений у трудовий табір Китаю на два роки. У січні 2002 року кожен послідовник Фалуньгун проходив обстеження, включаючи аналіз крові, перевірку стану печінки й нирок.
«Це, безумовно, робилося не через турботу про їхнє здоров'я, тому що з ними погано зверталися й піддавали тортурам», - каже він. Такі перевірки не проводили стосовно інших в'язнів. «Ніхто не розумів, навіщо це робилося, - додав він, - поти, поки не стало відомо про видаляння органів. Лише після цього ми здогадалися, для чого були потрібні ці перевірки».
Олімпійські ігри як важіль
Олімпійські ігри повинні використовуватися «як важіль для тиску (на китайську владу) для припинення такої жахливої практики», - сказав Д. Кілгур в інтерв'ю «Великій Епосі».
«Причина того, що відбувається, у тому, що перед нами тоталітарний уряд, що поєднує в собі ознаки того, що я називаю «диким капіталізмом», де для досягнення мети гарні всі способи. Тому людям не треба дивуватися, дізнавшись про існування в Китаї неймовірної практики видаляння органів у живих людей», - вважає він.
Д. Кілгур переконаний, що Міжнародний олімпійський комітет повинен пред'явити Китаю «кілька дуже жорстких вимог», почавши з вимоги негайно припинити практику видаляння органів. Він додав, що «якщо це не припиниться, у 2008 році до Пекіна приїдуть тисячі й тисячі людей із значками «Припиніть переслідування Фалуньгун» або «Припиніть видаляти органи».
«Їхня репутація буде повністю зганьблена» - додав він.