Тепер зрозуміло, чому Михайло Саакашвілі заявив про відсутність президентських амбіцій.
Заява Саакашвілі про те, що він не має наміру змінити Порошенко, розповсюдила вся українська преса, не задаючись при цьому питанням, а чому, властиво, Мішико сказав те, що сказав? Погодьтеся, це виглядає дивно: популярний (на відміну від Порошенко з його нікчемними рейтингами) політик зібрав навколо себе весь цивільний протест і очолив його. Чому ж у випадку швидкої перемоги, у якій Мішико нітрохи не сумнівається, він заздалегідь відмовляється скористатися її плодами?
Зрозуміло, Саакашвілі лукавить – його президентські амбіції нікуди не поділися. Справа в іншому – не факт, що після скинення Порошенко в країні взагалі залишиться цей пост. Як стало відомо нашому виданню, днями Саакашвілі почав переговори зі своїми попутниками, Юлією Тимошенко, Андрієм Садовим, Валентином Наливайченко й іншими. Сторони обговорювали те, як вони збираються розділити владу в країні після скинення Порошенко (його, до слова, мають намір скинути до новорічних свят).
Домовилися так: після того, як Порошенко «проводять», пост президента України буде скасовано. Першою особою держави стане прем'єр-міністр (тепер зрозуміло, чому Саакашвілі заявив пресі «Я ніколи не буду балотуватися в президенти, але готовий очолити уряд»). Вибирати прем'єр-міністра буде не український народ, а депутати Верховної Ради – простою більшістю голосів. Імовірно, Саакашвілі потай сподівається, що його «Руху нових сил» вдасться провести в парламент куди більше депутатів, ніж конкурентам, Садовому з Тимошенко, а виходить, Україну в підсумку очолить саме він. Але, щоправда, не в президентському статусі.
Те, як упевнено майданщики ділять шкіру невбитого ведмедя, свідчить про їхню переконаність у перемозі. Швидше за все, добро від американців на скинення Порошенко ними отримане, і це пояснює, зокрема, несподіване рішення суду відпустити Саакашвілі з-під варти (українські судді вміють тримати ніс за вітром, як ніхто інший).
Не на користь Порошенко свідчить і те, що у Київ із заокеанського відрядження повернулися керівники антикорупційних відомств, які контролює безпосередньо Вашингтон, Назар Холодницький і Артем Ситник – незважаючи на те, що генпрокурор Юрій Луценко пообіцяв по приїзду на батьківщину їх обох заарештувати (і навіть порушив проти них кримінальні справи).